در رابطه با ربا

نویسنده : آیه الله العظمی نوری همدانی

مجموعه حاضر پاسخی است تحقیقی و تحلیلی به استفتاء جمعی از کسبه متدیّن بازار قم که از حضرت آیه الله العظمی نوری همدانی صورت پذیرفته است.
اگر چه مرسوم و متداول در بیان فتوی این است که حاصل پژوهش های انجام شده به صورت موجز بیان گردیده و مبانی و منابع استنباط مورد اشاره قرار نمی گیرد، لیکن در این مورد به لحاظ اهمیت موضوع و مورد ابتلاء بودن آن محقق فرزانه و فقیه درد آشنا حضرت آیه الله العظمی نوری همدانی با حوصله تمام و صرف وقت فراوان به تبیین مبانی و ریشه های مسأله پرداخته و با انجام پژوهشی فراگیر تمام زوایای آن را مورد کنکاشی عمیق و در خور تمجید قرار داده و کلیه فروع مرتبط با موضوع را توضیح و تشریح فرموده اند.
از این رو دریغ آمد که پژوهش انجام شده در قالب یک استفتا و فتوای تنها در اختیار سوال کنندگان قرار گیرد بلکه تصمیم گرفته شد با چاپ و انتشار آن تعداد بیشتری از آحاد متدین کشور اسلامی به آن دسترسی داشته و از آن بهره بگیرند.
امید است مورد توجه حضرت بقیه الله الأعظم روحی له الفداء واقع گردد. (دفتر معظم له)

بازدید : 2407کلید واژه ها: www.DownloadBook.Org , دانلود بوک , دانلود کتاب , در رابطه با ربا , آیه الله العظمی نوری همدانی , ربا ، بانک ، ربا خواری ، مال حرام ، استفتا ، آیت الله نوری همدانی معارف اسلامی , Non , معارف اسلامی , سبک زندگی

نظر شماتمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز غدیر می باشد
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد.