راز دعوت( آموزه هایی از قرآن و حدیث درباره تبلیغ)

نویسنده : محمد موحدی نژاد

واژه «تبلیغ» كه در طول تاریخ مطرح و داراى جایگاه خاص و مهمّى بوده، داراى معناى وسیعى است. در «تبلیغ»، ارتباط «گوینده» با «شنونده»، «گیرنده» و «فرستنده» با انگیزه‏هاى مختلف برقرار مى‏شود. امروزه در پهنه فن آورى، «تبلیغ» و ایجاد «ارتباط»، و «سازندگى یا تخریب» و «اصلاح یا انحراف و فساد»، فقط فنّ «سخن و سخنورى» مطرح نیست، بلكه روان‏شناسى، جامعه‏شناسى و مانند آن نیز براى رسیدن به نتیجه بهتر و استفاده بهینه از وسائل ارتباطى مطرح است.
«تبلیغ» كه از یك «ارتباط» شروع مى‏شود، داراى كاربردهاى وسیعى است.
«تبلیغ»، جنبه مثبت و منفى دارد.
«تبلیغ» آنقدر كارساز است كه مى‏تواند «كوه» را «كاه» و «كاه» را «كوه» جلوه دهد.
«تبلیغ» در همه امور و ابعاد زندگى اخلاقى، اجتماعى، اقتصادى، خانوادگى، سیاسى و... كاربرد دارد.
با «تبلیغ» افراد «حیوان» صفت، «انسان» مى‏شوند و درجات عالى انسانى و ایمانى و تقوا را كسب مى‏نمایند و یا بالعكس سقوط مى‏كنند.
با «تبلیغ» پیامبر بزرگ اسلام‏صلى الله علیه وآله از انسان‏هاى «جاهلى» كه چیزى جز شكم و شهوت، خرافات و رسیدن به مظاهر مادى برایشان مطرح نبود، انسان هایى همچون سلمان و ابى‏ذر، مقداد و عمار، مالك و مصعب و صدها انسان وارسته دیگر تحویل جامعه داده است.
و از طرفى استكبار جهانى با خرج بودجه‏هاى كلان میلیاردى در راه تبلیغ باطل و استفاده از بیشترین و پیشرفته‏ترین ابزارهاى تبلیغى در جهت به استضعاف كشاندن مردم و استثمار و استحمار آن‏ها به خصوص نسل جوان از امت اسلامى است.
ولى هدف مكتب انبیا از «تبلیغ»، نجات مردم از طاغوت‏ها و هواهاى نفسانى و جهل و تفرقه و شرك و دعوت به خدا و قانون الهى است.

بازدید : 425کلید واژه ها: www.DownloadBook.Org , دانلود بوک , دانلود کتاب , راز دعوت( آموزه هایی از قرآن و حدیث درباره تبلیغ) , محمد موحدی نژاد , تبلیغ ، نقش تبلیغ ، تبلیغ و مبلغ ، آثار تبلیغ ، روشهای تبلیغ موثر ، تبلیغ منفی ، معارف اسلامی , Non

نظر شماتمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز غدیر می باشد
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد.